Tor do jazdy na hulajnogach dla dzieci – jak przygotować?

Jazda na hulajnodze już od najmłodszych lat kształtuje u dzieci zmysł równowagi, wpływa na motorykę dużą i zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Daje też sporo frajdy i radości. Jeżeli dziecko lubi jeździć na hulajnodze, a w okolicy nie ma miejsca, w którym bezpiecznie mogłoby to robić, warto pomyśleć o zbudowaniu własnego toru. Jak to zrobić?

Odpowiednie przygotowanie

Zanim rozpocznie się przygotowywanie toru do jazdy na hulajnodze, warto wyposażyć dziecko w odpowiedni sprzęt. Dla najmłodszych dzieci doskonale sprawdzają się hulajnogi Mini Micro, a dla starszych dzieci – powyżej piątego roku życia – hulajnogi Maxi Micro. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz idealnie dopasowane do możliwości motorycznych dzieci.

Hulajnoga mini micro

Budowę toru do jazdy na hulajnodze lub deskorolce należy zacząć od wyboru odpowiedniej nawierzchni. Paradoksalnie, najlepsza będzie powierzchnia betonowa. Jest odporna na odkształcenia, nie nagrzewa się tak szybko i nie mięknie pod wpływem wysokiej temperatury. Koła deskorolek, hulajnóg czy rolek nie pozostawią na niej trwałych śladów, przez co będzie bezpieczniejsza. Upadek na betonową nawierzchnię może być bolesny, ale odpowiedni kask na głowę oraz ochraniacze na łokcie i kolana zabezpieczą dzieci przed urazami.

Przeszkody dla użytkowników hulajnogi Mini Micro

Na hulajnogach Mini Micro jeżdżą najczęściej dzieci trzy- i czteroletnie, chociaż spotkać można również młodsze maluchy, które świetnie sobie radzą. Tor do jazdy na hulajnodze dla najmłodszych dzieci musi zawierać przeszkody odpowiednie do ich wieku. Mogą to być niewielkiej wysokości spine, czyli ustawione plecami do siebie quarterpipy, po których dziecko będzie mogło swobodnie przejechać. Na torze można także ustawić pachołki, między którymi maluch będzie musiał jeździć slalomem.

Przeszkody dla użytkowników hulajnogi Maxi Micro

Hulajnogi Maxi Micro to sprzęt, którego używają starsze dzieci, a więc i przeszkody mogą być bardziej rozbudowane. Do spine i pachołków można dołączyć halfpipe, pojedyncze quarterpipy lub niskie rampy.

Na co zwrócić uwagę kupując przeszkody na tor do jazdy na hulajnodze?

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo dzieci, dlatego należy zawrócić uwagę na jakość i materiał, z którego wykonane są przeszkody. Wiele dostępnych w sklepach przeszkód charakteryzuje się niską wagą i możliwością złożenia. Jest to dodatkowa zaleta, która umożliwia swobodne składanie i rozkładanie toru, zmianę konfiguracji przeszkód, a także ich bezproblemowe przechowywanie.