Hulajnogi – atrakcyjne i bezpieczne

Wielu rodziców zastanawia się, jaką formę aktywności sportowej zaproponować dzieciom, by zapewnić im wszechstronny rozwój, a jednocześnie dobrą zabawę. Doskonałym rozwiązaniem, by połączyć te wymagania jest, znana od dawna, hulajnoga. W celu zapewnienia dziecku bezpieczeństwa należy jednak mądrze wybrać odpowiedni sprzęt.

Dla maluchów – Hulajnogi Mini Micro

Już dwulatki mogą czerpać radość z jazdy na hulajnodze. Doskonałą propozycją dla tak małych dzieci są szwajcarskie hulajnogi Mini Micro przeznaczone dla maluchów w wielu przedszkolnym. Ich atutem jest przede wszystkim stabilna trójkołowa budowa, która zapewnia dzieciom maksimum bezpieczeństwa i eliminuje ryzyko upadku. Dzięki niewielkim gabarytom i małemu ciężarowi można ją zabrać praktycznie w każde miejsce i zapewnić dziecku rozrywkę na świeżym powietrzu, a w razie niepogody także w pomieszczeniu.

Jazda na hulajnodze rozwija zmysł równowagi, usprawnia mięśnie oraz pozwala w bezpieczny i atrakcyjny sposób spożytkować rozpierającą maluchy energię.

Hulajnogi Maxi Micro – „Rosną” z dzieckiem

Maluchom, które wyrosły z hulajnogi Mini Micro lub starszym dzieciom zaczynającym dopiero przygodę z hulajnogą warto zaproponować sprzęt Maxi Micro. Jego dużą zaletą jest płynna regulacja kierownicy, dzięki czemu można ją bez problemu dopasować do wzrostu dziecka, które w tym wieku rośnie bardzo szybko. Trzy koła dają  poczucie bezpieczeństwa, co z kolei zachęca do szybszej jazdy w różnych kierunkach. Skręcanie jest bardzo proste, wymaga jedynie odpowiedniego balansowania ciałem i przechylania drążka kierownicy. Opanowanie tej umiejętności przychodzi dzieciom bardzo łatwo, a jednocześnie zwiększa ich radość z korzystania z hulajnogi.

Bezpiecznie znaczy mądrze

Zarówno hulajnogi Maxi Micro, jak Mini Micro są tak skonstruowane, by dać dzieciom maksimum bezpieczeństwa. Zapewnia to trójkołowa budowa gwarantująca bardzo dużą stabilność sprzętu. Nie zwalnia to jednak dorosłych z odpowiedzialności i konieczności nadzorowania jeżdżących dzieci. Korzystanie z hulajnogi zawsze powinno odbywać się pod opieką dorosłych i w bezpiecznym miejscu. Jeśli dziecko bawi się w domu, a hulajnogi doskonale się do tego nadają, ponieważ są bardzo ciche, należy upewnić się, czy maluch nie spadnie na przykład ze schodów lub nie zahaczy o wysoki próg. Jeszcze więcej uwagi trzeba poświęcić dziecku, które korzysta z hulajnogi na dworze.

Hulajnogi Mini i Maxi Micro to doskonała atrakcja dla dzieci, która zapewnia im wszechstronny rozwój, pod warunkiem, że korzystają z nich pod czujnym okiem dorosłych.