Na hulajnodze od małego

Od kilku lat hulajnogi wracają do łask i coraz więcej ich możemy zobaczyć na ulicach, w parkach oraz przy domach. To wspaniała i bezpieczna zabawa dla dzieci i to już od najmłodszych lat.

Dla każdego wybrany model

Obecnie na rynku mamy do wyboru całe mnóstwo tego typu asortymentu, wśród nich również modele dla tych najmłodszych, w dalszej kolejności dla przedszkolaków oraz dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, dla nastolatków, a także dla młodzieży i dla dorosłych. Dla tych najmłodszych użytkowników tego sportu przeznaczone są fasony z trzema kółkami, które wspaniale sprawdzają się na spacerach i nie tylko. Taka aktywność i ruch na świeżym powietrzu sprzyjają każdemu młodemu organizmowi.

Hulajnoga Mini Micro i jej plusy

Jest to idealne rozwiązanie już dla kilkulatków dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań. Hulajnogi Mini Micro są bowiem bezpieczne i stabilne, a to wszystko za sprawą umieszczenia dwóch kółek z przodu pojazdu oraz obniżeniu podestu. Dużą ich zaletą jest również użycie wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu cała konstrukcja jest stabilna, ale elastyczna. Jazda na nich nie wymaga wielkiego wysiłku, a koła mają bardzo dobrą przyczepność. Ponadto posiadają one wszystkie niezbędne atesty. Kierownica natomiast jest regulowana i z łatwością dopasujemy ją do wzrostu pociechy.

Zadbają od małego o poczucie równowagi

Hulajnogi Mini Micro to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych dzieci, które mają masę energii i sam rower już im nie wystarcza na codzienne eskapady. Nauka jazdy na hulajnodze jest bardzo łatwa, więc nie będzie wymagała dużego zaangażowania rodziców. Maluch sam, chociaż pod opieką osoby dorosłej może śmigać zarówno na zewnątrz jak i w domu. Jej zaletą jest też bardzo łatwo składanie i rozkładanie sprzętu. Jazda na hulajnodze rozwija poczucie równowagi, przyzwyczaja do prędkości. Specjaliści podkreślają też, że rozwój ruchowy intensywnie pobudza też rozwój mowy.

Hulajnogi Mini Micro i bezpieczeństwo

Oczywiście kiedy już zdecydujemy się na zakup czy to Mini Micro czy też hulajnogi Maxi Micro musimy zadbać też o wszystkie niezbędne w tym temacie akcesoria, jak dobrze dobrany kask, najlepiej ochraniacze na kolana i łokcie. Pamiętajmy też, aby dla naszych milusińskich wybierać takie tereny do jazdy, które są specjalnie do tego przeznaczone, bo chociaż hulajnogi nie osiągają zawrotnych prędkości i są bezpieczne, to jednak zawsze istnieje zagrożenie niebezpiecznej sytuacji z udziałem innych uczestników ruchu.

Aktywność fizyczna w młodym wieku jest bardzo ważna, warto sięgać więc po różne rozwiązania, aby zachęcać najmłodszych do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.