Hulajnogi Maxi Micro, godny następca modelu Mini Micro

Latem dzieci szczególnie chętnie wychodzą na spacery i place zabaw, gdzie mają szansę na zabawę z rówieśnikami. Z pomocą mogą przyjść Hulajnogi Maxi Micro zaprojektowane dla trzy- i czterolatków. Rodzice z pewnością cieszą się widząc ile energii mają ich maluchy i zastanawiają się, jak efektywnie i bezpiecznie spożytkować ją dla właściwe rozwoju swojej pociechy.

Hulajnogi dla dzieci są bezpiecznym środkiem transportu i sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dzięki specjalnej budowie rozwijają one umiejętności dziecka, jego koordynację ruchową i pozwalają mu uczyć się samodzielnego poruszania się po otoczeniu, bez wzmożonej aktywności dorosłych. Dzieciom szczególnie polecane są Hulajnogi Maxi Micro dzięki szeregowi zalet, jakich nie posiadają inne tego typu sprzęty.

Jak skonstruowane są hulajnogi dla dzieci?

Przede wszystkim jest to wyjątkowe połączenie stabilności dziecięcego rowerka (stąd trzykołowa struktura, z dwoma kołami na przodzie zapewniającymi odpowiednie podparcie i łagodniejsze zakręty) z możliwościami deskorolki (sterowanie odbywa się poprzez przenoszenie ciężaru ciała na jedną stronę, przy czym wystarczy delikatna zmiana, żeby hulajnogi skierowały się w pożądaną stronę).

Dodatkowo, dzięki regulowanemu drążkowi, można dostosować jego wysokość do wzrostu dziecka, zapewniając mu pewniejszy uchwyt i poczucie równowagi bez nadmiernego przeciążenia ciała, które musiałoby nadrabiać braki. Skonstruowanie hulajnogi dla dzieci to zadanie trudne, ale twórcom udało się również dostosować podstawę do wzmożonej aktywności malucha. W nowszych modelach jest ona wykonana z silikonu, z wypustkami zapewniającymi przyczepność i zapobiegającymi poślizgom, nawet w przypadku wjechania w kałużę.

Dla kogo taka zabawka?

Hulajnogi Maxi Micro przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Są odpowiednio wyprofilowane, amortyzują i podtrzymują ciężar ciała przez co więcej ważą i mogą sprawiać problem młodszym maluchom. Są również nieco bardziej zwrotne od modeli przeznaczonych dla dwulatków, ponieważ pierwsze lekcje równowagi i samodzielne poruszanie się po okolicy (pod nadzorem osoby dorosłej) mają już za sobą. Teraz mogą cieszyć się większą swobodą i możliwościami.

Stanowią również doskonały prezent na urodziny czy nagrodę za osiągnięcia w przedszkolu. Hulajnogi są świetnym prezentem na każdą okazję, w dodatku pomagają w prawidłowym rozwoju ruchowym i zachęcają do częstszej aktywności fizycznej, nie tylko najmłodszych, ale też dorosłych, którzy z pewnością chętnie towarzyszyli by swoim pociechom na placu zabaw.