Hulajnogi Mini i Maxi Micro – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Jazda na hulajnodze to świetna okazja do połączenia zabawy z aktywnością fizyczną. Jak w przypadku każdego sportu, jego uprawianie może skończyć się kontuzjami, zwłaszcza gdy nie zadbamy odpowiednio o bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy.

Ochraniacze to podstawa

Najlepszym sposobem na zadbanie o bezpieczeństwo malucha podczas zabawy jest zakup odpowiednich ochraniaczy. Do podstawowego wyposażenia powinny należeć nakolanniki oraz naramienniki. Hulajnogi Maxi Micro pomimo dużej stabilności i komfortu jazdy nie są w jednak w stanie uchronić naszego dziecka przed upadkiem, np. w wyniku napotkania przeszkody terenowej.

Dlatego też ważny jest zakup kasku, który musi być bardzo dobrze dopasowany do rozmiaru głowy dziecka. Kask nie może być zbyt duży i przemieszczać się w czasie jazdy, jak również za mały i uciskać głowę naszej pociechy. Szeroki wybór różnych wersji kolorystycznych zachęci malucha do korzystania z niego.

Odpowiedni rozmiar hulajnogi Maxi Micro i Mini Micro

Poza zakupem ochraniaczy, rodzic musi także zadbać o właściwy rozmiar pojazdu i jego dopasowanie do wieku dziecka. Hulajnogi Mini Micro dostosowane są dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Ich odpowiednia konstrukcja oraz wysokość zapewniają bezpieczeństwo i minimalizują możliwość upadku w czasie jazdy. Drugim typem są hulajnogi Maxi Micro przeznaczone dla większych dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat. W obu przypadkach trójkołowa konstrukcja zwiększa stabilność i możliwość wykonywania manewrów.

Odpowiednia edukacja

Niemniej ważne jest odpowiednie przygotowanie dziecka, a więc wyjaśnienie mu zasad poruszania się na hulajnodze, wyznaczenie stref do jeżdżenia oraz przekazanie podstawowej wiedzy o ruchu ulicznym. Nawet najlepsze ochraniacze nie zabezpieczą przed upadkiem, jeżeli dziecko będzie się poruszać po nieprzystosowanej do tego powierzchni. Pamiętajmy, że hulajnogi Mini Micro są dedykowane małym dzieciom, a więc takim, które powinny z nich korzystać pod opieką rodziców.