Hulajnoga Mini Micro i Maxi Micro – różnice

W ostatnich lat coraz częstszym widokiem na polskich drogach są hulajnogi, na których dumnie podążają nawet osoby dorosłe. Wcale nie należy się temu dziwić, bo jest to wyjątkowo wygodny sposób przemieszczania się zarówno na krótszych, jak i nieco dalszych dystansach. Inną, wcale niemniej ważną sprawą jest to, że jazda na hulajnodze sprawia po prostu mnóstwo frajdy.

Dzieci, które jak wiadomo, uczą się przez naśladownictwo, również chętnie wsiadają na hulajnogi. Ważne, aby dobrać taki sprzęt, który zapewni maluchom odpowiedni komfort jazdy – wówczas z pewnością przekonają się, że jazda na hulajnodze to świetna zabawa.

Hulajnogi Mini Micro

Modele te przeznaczone są dla najmłodszych i najlżejszych dzieciaków (ważących nie więcej niż 35 kilogramów), które dopiero rozpoczynają swoją aktywną przygodę z bogatym światem szeroko pojętej motoryzacji. Najbardziej charakterystyczne elementy dla trójkołowej Hulajnogi Mini Micro to wygodny, dostosowany do dziecięcych rączek owalny uchwyt, do którego dodatkowo można zamontować siedzisko. W miarę wzrastania poziomu mobilności dziecka elementy te można wymienić na dołączony do zestawu standardowy drążek z kierownicą (oczywiście już bez siedziska).

Hulajnogi Maxi Micro

To sprzęt dla starszych, nieco bardziej doświadczonych użytkowników ruchu drogowego, których wiek osiągnął już zazwyczaj powyżej 5 lat, a ich waga nie przekracza 50 kilogramów. Hulajnogi Maxi Micro to trójkołowce z kierownicą o regulowanej wysokości. Warto podkreślić, że tylne kółko w tym modelu jest szersze niż w Mini Micro (w rzeczywistości to dwa złączone ze sobą kółka), co znacząco wydłuża możliwy czas jego eksploatacji, nawet przy założeniu, że młody kierowca będzie często i gwałtownie hamować. Hulajnogi te są również nieco smuklejsze niż modele przeznaczone dla zupełnych maluszków, ale także nieco cięższe – jednym słowem, dostosowane do możliwości i „parametrów” starszaka.