Sport od małego – hulajnoga czy rower

Dzieci uwielbiają się ruszać i ciągle są w biegu i mają nieskończone pokłady energii, co sprawia, że wielu rodziców zastanawia się, jaki sport najlepiej nadaje się dla maluchów. Najpopularniejszym wyborem jest rower, a równie popularna jest jazda na hulajnodze – które rozwiązanie jest najlepsze dla dziecka?

Rower czy hulajnogi Mini Micro?

Pierwszym pojazdem, jaki rodzice zazwyczaj wybierają dla swoich pociech, jest rowerek trójkołowy lub z czterema kółkami. Wydaje się to rodzicom rozwiązanie bezpieczniejsze od hulajnogi. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że istnieją także hulajnogi dostosowane do potrzeb najmłodszych, takie jak hulajnogi Mini Micro. Specjalna, trójkołowa konstrukcja, łatwość kierowania i wytrzymała rama sprawiają, że dzieci korzystają z hulajnogi bardzo chętnie i bez problemów. Dla starszych dzieci także znajdą się odpowiednie rozwiązania, którymi są hulajnogi Maxi Micro.

Jaki sport jest lepszy dla dziecka?

Hulajnogi Maxi Micro a może klasyczny rowerek? Jakie rozwiązanie bardziej sprzyja rozwojowi dziecka? Przede wszystkim, należy uświadomić sobie, że obydwie propozycje doskonale się uzupełniają, ale działają na inne grupy mięśni i w inny sposób pomagają dziecku się rozwijać. Faktem jest jednak to, że rowerek jest po prostu łatwiejszy do opanowania, co może trochę rozleniwiać dziecko. Hulajnoga wymaga większej kontroli nad sytuacją, uczy dziecko opanowania, przewidywania.

Hulajnoga Mini Micro, której używać mogą dzieci już w wieku dwóch lat, dodatkowo mocno wspomaga zmysł równowagi. Wielu rodziców boi się o bezpieczeństwo dziecka na hulajnodze, bo wydaje się ona sprzętem bardziej wypadkowym. Jest to jednak pozorne uczucie, bo dziecko zarówno na rowerku, jak i hulajnodze, powinno być wyposażone w kask i ochraniacze.

Poza tym czasami zeskoczenie z roweru w ostatniej chwili nie jest dla dziecka możliwe, z hulajnogą łatwiej zapanować nad kryzysową sytuacją. Do tego hulajnoga jest lżejsza i można ją złożyć, więc jeśli Twoje dziecko często nudzi się na spacerze rowerkiem, może ona okazać się wybawieniem dla Twojego kręgosłupa.