Rowerek biegowy czy hulajnoga dla dzieci?

Wiele rodziców zadaje sobie to pytanie chcąc wybrać najlepszy sprzęt dla swojego malucha. No właśnie, co lepiej wybrać: hulajnogę czy jednak rowerek biegowy? Który sposób poruszania się jest jednocześnie lepszy, a także korzystniejszy pod względem stymulacji rozwoju ważnych umiejętności szkraba?

Hulajnogi Mini Micro – fantastyczna zabawa dla każdego malucha

Hulajnogi z serii Mini Micro to hulajnogi trójkołowe, które nie tylko dbają o rozwój psychoruchowy dziecka, ale również uczą go łapać równowagę. Ponadto świetnie sprawdzają się w sytuacjach, kiedy dziecko musi pozbyć się nadmiaru energii. Są to urządzenia bardzo bezpieczne i mogą stanowić idealną, pierwszą hulajnogę dla każdego szkraba. Ponadto trzeba przyznać, że hulajnoga jest generalnie znacznie lżejsza od rowerka biegowego, a także jest bardzo mobilna.

Mini Micro

W momencie, kiedy maluch nie chce już jeździć, wówczas hulajnogę można łatwo złożyć i wygodnie przenosić. Jest to sprzęt idealny na krótkie wyprawy i świetnie nadaje się do jazdy po chodniku lub innym, płaskim terenie. Hulajnogi Mini Micro to sprzęt balansowy, a nauka jazdy na nich jest naprawdę bardzo prosta i przyjemna dla każdego dziecka. Ponadto tego rodzaju hulajnogi idealnie wspomagają naukę łapania równowagi, przyzwyczajają dzieci do większych prędkości oraz uczą hamowania. Dzięki nim dzieci uczą się również sztuki przewidywania. Część rodziców uważa hulajnogi za sprzęt bardziej ryzykowny pod względem kontuzji, jednak jest to sprawa bardzo dyskusyjna. Hulajnogi Mini Micro będą idealne dla każdego dwulatka. Są one wyposażone w poliuretanowe, bardzo wytrzymałe kółka, a także odznaczają się bogatą kolorystyką i wysoką solidnością.

A co w momencie, kiedy maluch wyrośnie z hulajnogi?

Wówczas idealnym rozwiązaniem będzie zakup hulajnogi Maxi Micro, która przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Hulajnogi stanowią doskonały sprzęt dla każdego dziecka, ponieważ w znacznym stopniu sprzyjają ich rozwojowi. Niektórzy specjaliści uważają, że nauka jazdy na hulajnodze sprzyja dobrej sprawności językowej maluchów. Według logopedów istnieje ścisły związek pomiędzy tym, jak dzieci radzą sobie z jazdą na hulajnodze a ich umiejętnościami w zakresie posługiwania się językiem. Najnowsze badania przeprowadzone w tym temacie wskazują, że jeśli dwulatek nie nauczył się przez okres ok. 6 miesięcy jazdy na hulajnodze, to najprawdopodobniej będzie miał również problemy z dysleksją. Dlatego warto sprawić maluchowi hulajnogę, która nie tylko idealnie pomoże mu w rozwoju psychoruchowym, ale również umysłowym.