W jakim wieku najlepiej rozpocząć przygodę ze sportem

Sport to zdrowie, to oczywiste. Jazda na rowerze, nartach, rolkach czy też inna aktywność fizyczna, którą staramy się zaszczepiać w dzieciach, jest pośrednio wpisana w wychowanie naszych pociech. Przedszkola, wspierające ten trend, oferują dzieciom dodatkowe zajęcia aikido czy grupową naukę podstaw tenisa ziemnego. Szkoły nauki pływania zachęcają, aby zabierać już 6-miesięczne niemowlę na basen! Szkoły i klasy sportowe, półkolonie z piłką nożną i zimowiska na nartach, miejskie kluby i fundacje – wybór jest ogromny, a dzieci w każdym wieku są spragnione ruchu i zabawy.

Wiosna, wiosna

O ile starsze dzieci szybko znajdą sobie zajęcie, trzeba pamiętać, że małe nóżki nie mają jeszcze wystarczającej ilości siły do długich spacerów czy wielogodzinnej gry w piłkę. Popularnym trendem jest nauka równowagi poprzez jazdę na rowerach biegowych (już dla 1-2-latków), co ma wspomagać późniejszą, swobodną jazdę na dwóch kółkach. W ramach urozmaicania zabawy warto rozważyć zakup Hulajnogi Mini Micro. Ta rewelacyjna, stabilna hulajnoga na trzech kołach pozwoli już dwulatkowi na dotrzymanie kroku rodzicom i bezpieczne jazdy po chodnikach i parkowych alejkach.

Jak działają hulajnogi Mini Micro?

Podstawową zasadą jest sterowanie Mini Micro poprzez balans ciała. Dziecko, poprzez delikatne przechylenie się w lewo lub prawo, nadaje kierunek jazdy. Dodatkowo naturalny ruch w tym samym kierunku co balans ciała, powoduje, że kierownica, umocowana bezpośrednio do podestu hulajnogi, ułatwia skręcanie. Dziecko, balansując w ten sposób, ma pełną kontrolę nad torem jazdy i może swobodnie przemieszczać po chodnikach. Ale nie tylko! Wykonanie hulajnogi Mini Micro z wysokiej jakości materiałów sprawia, że pierwsze zabawy mogą się odbywać w domu. Jazda jest cicha dzięki kołom z miękkiego tworzywa, więc możemy śmiało zapoznać smyka z zasadami w warunkach domowych.

A co kiedy dziecko wyrośnie z hulajnogi?

To znaczy, że już czas na wybór hulajnogi Maxi Micro! Następczyni Mini Micro, dla dzieci w wieku od około 5 do 9 lat, to świetne rozwiązanie zarówno dla smyków, które kontynuują przygodę i przenoszą się z mniejszej wersji, jak i dla tych, które dopiero zaczynają zabawę. Warto zwrócić uwagę, że pomimo większych gabarytów niż wersja Micro – hulajnogi Maxi Micro ważą zaledwie 2,5 kg, co pozwala na swobodny ich transport i korzystanie niemal bez ograniczeń, w drodze na zakupy, na wycieczce czy na wakacjach.

Kiedy zaczynać?

Jak najwcześniej, hulajnogi Mini Micro dają możliwość nauki i zabawy już dwulatkowi, dlatego warto próbować i zachęcać dziecko do aktywności od najmłodszych lat.