Rolki k2 wyczynowe a rekreacyjne – czym się różnią?

Rolki to wspaniały sposób na aktywność. Skutecznie pomagają poprawić kondycję, zgubić nadprogramowe kilogramy i wymodelować sylwetkę. Dla dzieciaków to wspaniała zabawa i rozwój koordynacji ruchowej. Jazda na rolkach może jednak być prawdziwą pasją i sportem wyczynowym. Styli jazdy na rolkach jest kilka. Dla każdego dedykowane są z reguły inne modele.

Wyczynowe rolki k2

Do jazdy typowo wyczynowej stworzone są specjalne rodzaje rolek, które określa się jako tzw. rolki agresywne. Różnią się one znacznie budową od modeli rekreacyjnych, nazywanych często rolkami fitness lub rolkami freestyle. I są to różnice widoczne już na pierwszy rzut oka. Rolki k2 do jazdy wyczynowej w skateparkach zazwyczaj są mocno zabudowane, tak, aby stopa była w pełni chroniona przed kontuzją. Dzięki temu pozwalają na bezpieczne zjazdy po murkach, czy poręczach i wykonywanie różnego rodzaju akrobacji.

rolki k2

Rolki agresywne posiadają często dodatkowe zapięcia. A wielkość ich kółek jest sporo mniejsza niż w rolkach rekreacyjnych. Do tego dochodzi odpowiednia twardość kółek i wzmocniona konstrukcja płóz, która gwarantuje idealną przyczepność i zwrotność. Rolki do jazdy rekreacyjnej mają natomiast nie tylko większe kółka, ale także ich budowa jest nieco inna. Są lżejsze i nie tak masywne, jak rolki wyczynowe.

Rolki k2 do jazdy rekreacyjnej i treningowej

Ciekawym modelem rolek jest model K2 F.I.T 80 PRO, który łączy w sobie najlepsze cechy rolek rekreacyjnych z rolkami do jazdy treningowej. Cholewka rolek została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić stopie maksymalne bezpieczeństwo – system Stability Plus, a wszystko to przy niskiej wadze rolki.

Kompozytowe płozy o obniżonym środku ciężkości idealnie radzą sobie z amortyzacją wstrząsów, a regulowany system wiązania BOA umożliwia szybkie i w pełni dopasowane zapięcie. Rolki K2 F.I.T 80 PRO świetnie się prowadzi i łatwo jest utrzymać w nich równowagę. Jest to doskonały model dla osób, które chcą jeździć na rolkach nie tylko w sposób rekreacyjny, ale także pragną spróbować czegoś więcej.