Rolki K2 – jak dobrze wybrać model dla dziecka?

Dzieci są ciągle w ruchu i uwielbiają uczyć się nowych rzeczy. Idealnym rozwiązaniem będzie zatem sprezentowanie im rolek. Można to zrobić już po ukończeniu przez pociechę czwartego roku życia. Taka aktywność fizyczna pozwala dziecku się wyszaleć oraz wpływa pozytywnie na jego rozwój fizyczny. Jak wybrać właściwy model rolek?

Wysokiej jakości rolki K2, czyli wygoda i bezpieczeństwo

Podczas wybierania rolek dla swojej pociechy bardzo ważne jest to, aby były one wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów. Oczywiście są dostępne tańsze modele na rynku, jednakże ich jakość pozostawia wiele do życzenia i zwykle z ledwością wytrzymują jeden sezon. Warto zatem stawić na produkty firm specjalizujących się w produkcji rolek. Godne polecenia są z pewnością rolki K2. Zakup rolek od renomowanego producenta to koszty z rzędu co najmniej trzystu złotych wzwyż, jednakże taki sprzęt posłuży dziecku przez wiele sezonów. Jest to więc w dłuższej perspektywie czasu oszczędność. Rolki K2 zostały stworzone z myślą o dzieciach w każdym przedziale wiekowym oraz zaprojektowane w taki sposób, aby mogły one z łatwością i radością oddać się frajdzie płynącej z jazdy na rolkach. Są to rolki regulowane i zapewniające wysoki komfort jazdy.

Rolki K2

Dobór odpowiednich rolek dla dziecka

Rolki dla dzieci dostępne są w różnych wariantach – rolki typu softshell lub hardshell. Osoby liczące na wysoki komfort powinny postawić na rolki miękkie, które dodatkowo zapewniają lepszą wentylację. Niestety gorzej one trzymają nogę niż modele z plastikową skorupą. Bardzo ważne jest to, aby rolki miały zapinane od dołu klamry. Konieczne jest także to, aby dziecko przed zakupem przymierzyło rolki, ale nie należy tego robić na grubych skarpetkach, ale w skarpetkach, w których dziecko będzie w nich jeździło. Ponadto rolki należy mierzyć na stojąco, przy lekko ugiętych kolanach.

Nie zaleca się także kupowania za dużych rozmiar, gdyż pod wpływem ciepła stopy liner rozbija się, dzięki czemu but jest idealnie dopasowany. Zbyt luźne buty wpływają negatywnie na komfort jazdy i zmniejszają stabilizację stawu skokowego. Bardzo ważne jest to, aby cholewka nie uciskała w łydkę. Sprawdzić należy również, czy rolki nie uciskają palców ani pięty. Trzeba także pamiętać o tym, aby rolki były odpowiednio mocno zawiązane. But rolki powinien być miękki i posiadać dodatkową wkładkę. Przynajmniej dwie klamry i sznurowanie to podstawa. Bardziej stabilne, szybsze i lżejsze są rolki z aluminiowymi płozami. Modele z kompozytowymi płozami zapewniają zaś lepszą amortyzację podczas jazdy, ale są bardzo sztywne. Polecane kołka to te kauczukowe – komfortowa i cicha jazda, miękkość, lepsza przyczepność. Im młodsze dziecko, tym rolki powinny mieć mniejsze kółka (najmłodsi max. 70 mm).