Rolki dla dzieci – pierwsze rolki i nauka jazdy

Rolki to doskonały sport dla całej rodziny. Nie tylko nasze dzieci z powodzeniem mogą oddawać się tej aktywności fizycznej, ale także my możemy zadbać o swoją kondycję i jeździć razem z naszymi podopiecznymi. Jednak kiedy możemy swoje dzieci namówić na taką aktywność fizyczną? W jaki sposób możemy nauczyć je jeździć? Oto kilka przydatnych porad.

Rolki k2 dla początkujących

Wybór odpowiednich rolek dla dziecka nie jest prosty. Wśród rolek przeznaczonych dla dzieci najwięcej jest tych do nauki, takie jak przykładowo rolki k2. Jednak są także modele dla młodych, którzy przykładowo lubią wyścigi lub też kaskaderkę, jak również dla tych dzieci, które między innymi grają w hokeja.

Rolki K2

W jakim wieku kupić pierwsze rolki?

Pierwsze rolki możemy z powodzeniem kupić już nawet 4-letniemu dziecku. Jeśli jazda na rolkach bardzo mu się spodoba, to z pewnością nawet nie zauważymy, jak szybko zacznie jeździć samodzielnie. Dzięki rolkom bardzo szybko rozwija się poczucie równowagi u naszego dziecka. Ta aktywność fizyczna w dużej mierze wpływa także na koordynację ruchów i tym samym nasze dziecko lepiej pozna możliwości własnego ciała. Jednak nie powinniśmy zapominać zacząć od nauki upadania.

Nauka jazdy na rolkach

Podczas pierwszej nauki jazdy na rolkach warto próbować tej aktywności razem z naszym dzieckiem. Jeżdżąc razem z nim i tym samym trzymając go za ręce z pewnością szybciej nauczy się wykonywać wszystkie ważne ruchy, tym samym możemy zminimalizować ryzyko jego upadku.

Bardzo istotne jest już na samym początku wyposażenie podopiecznego w odpowiednie ochraniacze. Nie tylko zapobiegają one urazom, ale przede wszystkim dzięki nim można także uniknąć wielu poważnych kontuzji. Ważne są nie tylko ochraniacze na stawy, ale także kask. Warto także dziecko wyposażyć w odpowiednie rękawiczki. Taki zestaw nie kosztuje zbyt dużo, a gwarantuje naszemu podopiecznemu bezpieczeństwo podczas jazdy.

Rolki to doskonały sport dla dzieci, jak również dla całej rodziny. Jazda na rolkach rozwija przede wszystkim nasze mięśnie, jednak również wpływa na poczucie równowagi, a także na refleks oraz umiejętność przewidywania. Wspomniana aktywność fizyczna ponadto daje wiele radości i tym samym pozwala spędzić wspólnie czas wolny na świeżym powietrzu. Specjaliści polecają łyżworolki praktycznie wszystkim. Jeżdżąc na rolkach spalamy więcej kalorii niż przykładowo na rowerze lub też na basenie. Wbrew pozorom nauka jazdy na rolkach nawet dla czteroletniego dziecka wcale nie jest trudna.