Jak należy dopasować rolki?

Jazda na rolkach jest nie tylko świetną formą aktywności fizycznej, źródłem świetnej zabawy i sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale również czymś modnym. Po rolki sięgają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Obecnie można liczyć na bardzo szeroki wachlarz wyboru, gdyż na rynku dostępnych jest mnóstwo rożnego rodzaju rolek. Każdy znajdzie zatem dla siebie coś odpowiedniego, a więc zgodnego z jego indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i preferencjami. Jeśli jednak chce się czerpać przyjemność z jazdy na rolkach, konieczne jest odpowiednie dobranie sprzętu. Kierowanie się przy zakupie rolek tylko modą czy też ceną z całą pewnością mija się z celem. Jak zatem wybrać te dla siebie najlepsze?

Jak odpowiednio dobrać rolki K2?

Niezależnie od tego, czy kupuje się rolki K2 dla osoby dorosłej czy też dla dziecka, kluczową kwestią jest to, aby dobrać je do swoich indywidualnych potrzeb. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się do sklepu, w którym to można liczyć na fachowe doradztwo profesjonalistów. Wówczas można mieć pewność, że polecą oni najlepszy model rolek, w oparciu o potrzeby klienta oraz jego oczekiwania, preferencje i możliwości finansowe. Dobrze dobrane rolki to gwarancja wygody i bezpieczeństwa oraz tego, że będą one służyły przez wiele lat. Kupowanie najtańszych rolek mija się jednak z celem, gdyż ich jakość pozostawia wiele do życzenia i często po niedługim czasie nadają się jedynie do wymiany. W celu uniknięcia takiego marnotrawstwa czasu i pieniędzy, zaleca się zakup rolek ze sprawdzonego źródła, czyli od rzetelnego producenta. Należy też pamiętać o tym, że rodzaj rolek to jedno, ale również ważną kwestią jest rodzaj jazdy, która zamiera się uprawiać. Jeśli rolki mają służyć do celów rekreacyjnych i do nauki jazdy tego typu sprzętem, to godne polecenia są modele fitness. Tego typu rolki służą do mało intensywnej jazdy i są wolniejsze. Gwarantują one bezpieczeństwo osobom dopiero co zaczynającym swoją przygodę z tego typu sprzętem. W rolkach rekreacyjnych amatorzy mogą liczyć na bezproblemową naukę.

rolki k2

Oprócz tego do dyspozycji są także modele rolek do przeróżnych zjazdów – po poręczach, murkach czy ramach. Jeśli ktoś już opanował jazdę na rolkach i preferuje bardziej agresywną jazdę, to warto postawić wówczas na modele z twardymi i bardzo małymi kółkami. Jeśli natomiast komuś zależy na szybkiej jeździe i może pochwalić się sporym doświadczeniem, to strzałem w dziesiątkę będą rolki szybkościowe. Jest to idealne rozwiązanie dla osób preferujących sportową i profesjonalną jazdę. Dla zaawansowanych i doświadczonych osób przeznaczone są rolki hokejowe, które wbrew pozorom nie służą jedynie do gry w hokeja. Zapewniają one nieprzeciętną szybkość i zwrotność oraz są twarde i pozbawione hamulców.