Czy kształt kasku ma znaczenie podczas jazdy na rolkach?

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z rolkami k2, powinien postawić na wysokiej jakości kask i ochraniacze, dzięki którym można uniknąć wielu kontuzji. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najpopularniejsze modele kasków i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Kształt ma znaczenie

Wybierając nowy kask warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na materiał, z którego jest wykonany, ale również na sam kształt, który wbrew pozorom odgrywa bardzo dużą rolę. Kask do jazdy na rolkach k2 może mieć tradycyjny kształt, który zbliżony jest do zwykłych kasków rowerowych. Modele tego typu charakteryzują się sporą ilością otworów wentylacyjnych, specjalnym daszkiem oraz tym, że są bardzo lekkie.

Kaski w kształcie orzeszka

W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje również wysokiej jakości kaski w kształcie orzeszka, które przypominają swoim wyglądem klasyczne kaski motocyklowe. Modele tego typu są bardziej zabudowane, dzięki czemu ochraniają większą część głowy. Niestety kaski w kształcie orzeszka są cięższe, dlatego też nieznacznie pogarsza się komfort jazdy. Kupując nowy kask, tak samo zresztą, jak i kupując nowe rolki k2, pamiętać należy o wybraniu odpowiedniego rozmiaru. Warto dokładnie zmierzyć obwód głowy (ponad linią brwi), dzięki czemu będzie można zamówić idealny kask. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup w sklepie stacjonarnym, gdzie można przymierzyć poszczególne modele.

rolki k2

Moda na regulowane kaski

Na półkach sklepowych można znaleźć również regulowane kaski. Modele tego typu bardzo dobrze przylegają do czaszki, nie są zbyt ciasne i co najważniejsze nie zsuwają się podczas jazdy. Aby zapewnić sobie wysoki komfort podczas jazdy, warto poświęcić nieco czasu, aby idealnie wyregulować paski.

Rolki k2 – jaki kask do nich wybrać?

Jak wspomniano powyżej do wyboru są dwa rodzaje kasku (klasyczny i orzeszek). Osoby, które poszukują idealnego kasku do rolek powinny postawić na drugie rozwiązanie, czyli popularne orzeszki, które w tym przypadku sprawdzą się najlepiej. Podczas jazdy na rolkach bardzo łatwo wywrócić się do tyłu, dlatego warto zabezpieczyć potylicę.

Waga kasku

Na komfort jazdy ma wpływ nie tylko kształt kasku, ale również jego waga. W przypadku starszych osób waga kasku nie ma tak dużego znaczenia, ale jeżeli chodzi o małe dzieci, to warto postawić na lżejsze modele. Podczas jazdy na rolkach k2 kask cały czas spoczywa na głowie dziecka, co oznacza oczywiście bardzo duży ciężar do dźwigania. Różnica pomiędzy poszczególnymi modelami może wynosić nawet 200g. Wybierając kask należy poszukać idealnego kompromisu pomiędzy bezpieczeństwem, a komfortem jazdy.