Jaka hulajnoga dla dziecka 3, 4, 5 letniego?

Ruch na świeżym powietrzu to najlepsza forma na spędzanie czasu przez dzieci. To pierwsze, zapewnia odpowiednią filtrację płuc, to drugie, wpływa na prawidłowy rozwój i powstrzymuje nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej. Ogromną popularnością wśród zabawek zapewniających ruch na świeżym powietrzu cieszą się ostatnio hulajnogi. Rodzice obawiają się nieco podawać dziecku taki sprzęt, ze względu na trudności opanowania równowagi na dwóch kółkach. Z pomocą przychodzą hulajnogi mini micro.

Czym są?

Hulajnogi mini micro to produkty zaprojektowane ze specjalnym przeznaczeniem dla dzieci. W najwyższym stopniu stawiają na bezpieczeństwo i niwelują kłopoty malucha z utrzymaniem równowagi. Jest to spowodowane konstrukcją inną, niż posiadają tradycyjne modele.

hulajnogi mini micro

Bazują one bowiem na trzech kołach, nie zaś na dwóch ułożonych wedle reguły: jedno koło z przodu – jedno koło z tyłu, w jednej linii. Tego typu produkty posiadają dwa koła z przodu i jedno z tyłu. Dzięki temu, hulajnoga nie kołyszę się na boki, kiedy dziecko staje na podeście, co nie wpływa na utracenie równowagi.

Dla kogo są przeznaczone?

Produkty takie idealne są dla dzieci w wieku 3-5 lat. Ich użytkowanie mogą rozpocząć nawet dzieci, które osiągnęły zaledwie osiemnasty miesiąc. Wśród modeli mini micro można znaleźć produkty, które sygnowane są jako tzw. 3w1. Oprócz standardowej funkcji hulajnogi, mogą także pełnić rolę jeździka. Są to produkty przeznaczone właśnie dla najmłodszych maluchów. Hulajnoga mini micro posiada jednak swoje ograniczenia. Jest ona przeznaczona dla dzieci, których masa nie przekracza dwudziestu kilogramów. W przypadku dzieci bardziej ciężkich, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybór hulajnogi maxi micro. To również produkt, który wyposażony jest w trzy koła, w takim samym rozmieszczeniu co wersja mini micro. Jest to jednak hulajnoga większa i bardziej masywna, dzięki czemu sprawdza się dla dzieci o większej masie. Hulajnogi maxi micro przewidują użytkowanie przez dzieci ważące do pięćdziesięciu kilogramów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze hulajnogi?

Zostało już powiedziane, że masa dziecka jest ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniej klasy produktów. Jednak nie tylko na ten aspekt powinniśmy zwrócić uwagę. Niezwykle ważne są dodatkowe udogodnienia, jakie hulajnoga może posiadać. Warto wybrać produkt z regulowaną wysokością drążka kierownicy. Dzięki temu, nie będziemy musieli wymieniać hulajnogi wraz ze wzrostem naszego dziecka. Postawmy również na hulajnogi wyposażone w ergonomiczne rączki, które chronią bezpieczeństwo nadgarstków i skóry dłoni. Ważny jest ciężar właściwy samej hulajnogi. Nie wybierajmy zbyt ciężkich produktów, gdyż są one trudniejsze w prowadzeniu, wymagają włożenia większej siły podczas skręcania i stwarzają trudność w przenoszeniu. Warto postawić na produkty wykonane z aluminium, gdyż jest to materiał bardzo wytrzymały, a zarazem lekki.