Hulajnoga czy jeździk, co lepsze dla małego dziecka

Kiedy tylko małe dziecko nabiera wprawy w chodzeniu, rodzice zastanawiają się nad tym, w jaki sposób wesprzeć rozwój umiejętności związanych z jego motoryką. W sprzedaży można znaleźć różnorodne akcesoria, takie jak na przykład jeździki, lub hulajnogi Mini Micro, które stworzone zostały specjalnie z myślą o maluchach powyżej 2 roku życia. Co wybrać, by zabawa z wykorzystaniem takich akcesoriów faktycznie była zarówno rozwojowa, ciekawa, a zarazem bezpieczna?

Dla malucha – Hulajnogi Mini Micro z jeździkiem

Dobry jeździk powinien mieć stabilną konstrukcję, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Co więcej ogromne znaczenie ma odpowiednia waga. Zbyt ciężki może sprawiać, że dziecku będzie trudno się na nim poruszać, a zbyt lekki, może nie dawać odpowiedniego podparcia. Dobrym rozwiązaniem są więc wysokiej jakości jeździki lub hulajnoga Mini Micro, która spełnia te dwie funkcje. W każdej chwili można podwyższyć drążek lub zdemontować siedzisko, by móc korzystać z wybranego narzędzia do zabawy i ruchu. W przypadku starszych dzieci sprawdzą się z kolei modele Maxi Micro.

Hulajnogi Maxi Micro uczą równowagi

Maluch przez wiele miesięcy ćwiczy równowagę podczas chodzenia. Później ma czas, by doskonalić umiejętność poruszania się na bardzo stabilnym urządzeniu, jakim jest jeździk. Po jakimś czasie dobrym pomysłem staje się zakup hulajnogi Maxi Micro. To sprzęty przeznaczone dla dzieci powyżej 5 roku życia. Są doskonałe do nauki równowagi podczas jazdy i stanowią bardzo dobry wstęp do nauki jazdy na rowerze. Modele Maxi Micro mają wytrzymałość podwyższoną aż do 70 kg. Dzięki temu, że z przodu mają dwa koła, gwarantują większe bezpieczeństwo użytkowania.
Podsumowując, jeżeli mamy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybrać jeździk czy hulajnogę, to dla małego dziecka najlepsze jest rozwiązanie dwa w jednym, ewentualnie dobrej jakości stabilny jeździk z atestami, który stworzyła firma ciesząca się zaufaniem rodziców. Taka inwestycja to radość dla malucha, ale także dbałość o jego rozwój ruchowy.